Izgalmas fordulóponthoz ért az Amerikai Egyesült Államok elnökének és a közösségi oldalaknak a kapcsolata, miután a Twitter megtévesztő bejegyzésnek minősítette az elnök több bejegyzését is. Eddig Trump nagyon sok kritikusa állította, hogy leginkább a Facebook miatt lehetett elnök, ugyanis az előző választások során annyi álhír, manipulált hír és hamis információ terjengett a közösségi oldalon, hogy amiatt már a Facebook is rengeteg kritikát kapott. A javarészt orosz forrásból érkező propaganda pedig mind ugyanarra irányult, vagyis hogy Trump malmára hajtsa a vizet. Hogy ez valóban így van-e, arra nincs elég bizonyíték. Nemrég pedig Soros György mondta azt, hogy szerinte Trump és a Facebook összejátszik, valami susmus megy a háttérben, hogy újraválasszák az elnököt.
Az amerikai elnök Twitter-felhasználása is sokszor kapott nagyobb visszhangot, nem egyszer kellett már magyarázkodnia a sajtósainak a bejegyzései miatt, és többször támadták már a Twittert is, amiért az egyértelműen hamis és megtévesztő bejegyzéseknek szabad utat enged.
Aztán minden megváltozott, mikor Trump arról írt, hogy a postai úton történő szavazás manipulációhoz vezet, ezt pedig a Twitter megtévesztő bejegyzésként címkézte, és figyelmeztette a felhasználókat, valamit egy linket is mellékelt a bejegyzéshez, amiben bővebben olvashatnak a levélben történő szavazás menetéről. Trump erre a Twitteren reagált, azt írta, hogy a közösségi média megpróbálja a konzervatív véleményeket elnémítani, ez ellen pedig tenni fog.
Republicans feel that Social Media Platforms totally silence conservatives voices. We will strongly regulate, or close them down, before we can ever allow this to happen. We saw what they attempted to do, and failed, in 2016. We can’t let a more sophisticated version of that....
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) May 27, 2020
Meg is érkezett a válaszcsapás, vagy a bosszú, csütörtökön ugyanis az amerikai elnök aláírt egy olyan rendeletet, ami sajtóértesülések szerint a közösségi oldalak szabad működésének egyik legfontosabb törvényi garanciáját iktatná ki. Az 1996-os törvény 230-as cikkelye arról szól, hogy a tartalomszolgáltatók és internetszolgáltatók jogilag nem felelnek azért a tartalomért, ami náluk megjelenik. Ez volt sokak szerint a szólásszabadság egyik legfontosabb garanciája, hiszen ha minden tartalomért felelősségre lehetne vonni a közösségi oldalakat, az cenzúrához és a vélemények elfojtásához vezetne.
Bónuszként pedig Trump bejegyzésében a Facebookot, és kifejezetten Mark Zuckerberget dícsérte, amiért az ő szabályzatuk más mint a Twitter, igaz a rendelet ugyanúgy negatívan érinti a Facebookot is.
.@Facebook CEO Mark Zuckerberg is today criticizing Twitter. “We have a different policy than Twitter on this. I believe strongly that Facebook shouldn’t be the arbiter of truth of everything that people say online.” Did Twitter criticize Obama for his “you can keep your Dr.”?
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) May 29, 2020
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.